Березневий вікенд до Закарпаття
Благословенна земля Закарпаття гостинно зустріла освітян Кобеляччини, Новосанжарщини та Шишаччини, подарувала незабутні спогади про край з дивовижною бурхливою історією, романтичними легендами. Під час екскурсійної мандрівки містами Мукачево, Берегове, Шаян, Хуст, Перечин, Ужгород туристи відкрили для себе Україну, яку раніше не знали.
Відвідали крафтове невеличке виробництво косметики на основі натуральних компонентів та мінеральної води в селі Кольчино, зняли втому у оздоровчих SPA – комплексах «Жайворонок», «Теплі води Велятино» та під час екзотичної SPA-процедури - прийняття оздоровчих чанів з мінеральною водою та лікувальними травами у селі Лумшори.
У селі Ізі, столиці лозоплетіння України, туристи придбали вироби з лози, у селі Буштино екскурсійно відвідали форелево-осетрове господарство, смакували обідом зі страв, приготовлених з форелі.
У будівлі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, вищому навчальному закладі України з українською, угорською та англійською мовами викладання у місті Берегове, розміщені унікальний музей рідкісних мінералів з 52 країн світу та постійно діюча виставка закарпатського мистецтва, на якій представлено серед інших предметів побуту українців і національні костюми гуцулів, лемків, бойків. І згадалось, що відомий український поет, прозаїк, перекладач Богдан-Ігор Антонич з Лемківщини (автор поезії «Зелена Євангелія», збірки «Три перстені»), а мати Тараса Шевченка Катерина Якимівна Бойко з Бойківщини, історичної області заходу України. Мало хто з нас знає, що коріння Катерини сягали Сколівщини, що діда матері Тараса в селі кликали бойком. Можливо, відголоском просторих Карпат, з яких походив рід Бойків, де професійне господарство і широкі мальовничі полонини були сенсом життя горянина, є поетична натура Кобзаря, вроджена якість розпізнавати красу оточуючого світу – цим поет завдячував матері, яку любив і згадував як найвищу святість до самої смерті. Такі думки навіяла екскурсія до виставки закарпатського мистецтва.
Містечко Перечин запам’яталося цікавою програмою зі смачним обідом та програмою у національному стилі у ресторані «Реторта». Його господар Андрій Вишняк прокоментував місцеві лемківські страви, які подавались на дегустацію: мішанину, лопатки насухо, кнедлі парові з м’ясною підливою і квашеною тушкованою капустою, качані галушки з присипкою та варенням.
Відкриваймо Україну разом! Шануймо звичаї нашого народу! Українці – це нація вільних людей з власною неповторною культурою, почуттям гідності і нескореним духом свободи!
Пропоную переглянути відеосюжет мандрівки, який змонтувала Карина Маркусь, вихователька Канавського ЗДО «Калинка»
https://drive.google.com/file/
Підготувала Світлана Левченко, директор Кобеляцького ЦПРПП