Актуальні питання організації виховної діяльності в закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році
10 жовтня 2024 року на базі КУ «Кобеляцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» відбулася інструктивно-методична онлайн-нарада «Актуальні питання організації виховної діяльності в закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році».
Учасники наради: заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори закладів загальної середньої освіти Кобеляцької міської ради.
Світлана Колкова, консультант КУ «Кобеляцький центр професійного розвитку педагогічних працівників», познайомила учасників заходу з методичними рекомендаціями з питань організації виховної діяльності в закладах загальної середньої освіти у 2024-2025 навчальному році. Обговорили питання впровадження національно-патріотичного виховання, Концепцію національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року, визначили основні шляхи її реалізації; розглянули напрями діяльності учнівського самоврядування, виховання здорового способу життя, надання першої психологічної підтримки, організацію роботи з батьками.
Наступним, не менш важливим, було розглянуто питання організації роботи з творчо обдарованою молоддю.
Наталія Чуніхіна, заступник директора з виховної роботи ОЗ «Кобеляцький ліцей №2 імені Олеся Гончара», керівник професійної спільноти заступників директорів з виховної роботи, та Ольга Вазерцева, директор Василівської гімназії, розповіли про участь лідерів учнівського самоврядування в обласному Конкурсі проєктів учнівського самоврядування. Обласний конкурс проєктів учнівського самоврядування проводився з метою виявлення та підтримки обдарованих дітей, сприянню розвитку учнівської проєктної діяльності, набуття досвіду громадянських дій та демократичної поведінки школярів у вирішенні соціально важливих суспільних проблем.
Учні ОЗ «Кобеляцький ліцей №2 імені Олеся Гончара» взяли участь у номінації «Національно-патріотичні ініціативи» та вибороли почесне III місце. Наталія Василівна говорила про підготовку проєкту «Собори наших душ» до представлення, проаналізувала стан розкриття теми в інформаційних джерелах та продемонструвала відеозапис виступу лідерської групи.
https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1FvzD_3uXPCrvZZ6sN90GngkdsTqlj0PA
Учні Василівської гімназії взяли участь у номінації «Здоров’язбережувальні ініціативи» та ввійшли у четвірку найкращих. Ольга Миколаївна представила учнівський проєкт «Туризм і здоров’я», у ході якого школярі провели туристський квест, змагання з фігурного водіння велосипеда, в’язання вузлів, подолання смуги перешкод, орієнтування на місцевості та пройшли Школу виживання.
https://docs.google.com/presentation/d/18_aaynsnj2NCv4KvXJ5mMjVB2y04K5D5/edit#slide=id.p1
Питання формування лідерських якостей серед учнів розкрила педагог-організатор ОЗ «Кобеляцький ліцей №1» Оксана Ярмоленко, яка поділилася досвідом участі старшокласників у Полтавській обласній школі лідерів учнівського самоврядування. Учасниками проєкту були учні 8-9 класів, лідери учнівського самоврядування, активна та талановита учнівська молодь. Навчання в Школі включало кілька етапів реалізації: організаційно-установчий, дистанційний (самостійне опрацювання матеріалу учасниками з використанням навчальної платформи Moodle) та очно-підсумковий (розвиток лідерських компетентностей за допомогою інтерактивних форм і методів проведення занять (тренінги, диспути, дискусії, рольові та ділові ігри тощо). По завершенню навчання учні отримали сертифікати. Оксана Олексіївна наголосила, що педагог-організатор відіграє ключову роль у розвитку лідерських якостей молоді.
Говорили й про «Шкільний урок волонтерства», його актуальність і значення у вихованні молодого покоління.
Світлана Малькова, заступник директора з виховної роботи Світлогірського ліцею, розповіла про участь ліцею у Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток». У ході гри було проведено такі заходи: гра «Знайди скарб» (орієнтування на місцевості), акції «Шана і вдячність Героям!» та «Чистий берег», уроки мужності за участю захисників України, заняття з домедичної допомоги, благодійний ярмарок «З добром у серці, з Україною в душі!», реалізовано проєкт «Дослідження наслідків підриву греблі Каховської ГЕС». План заходів щодо проведення гри виконаний, підбиті підсумки. Команда лідерів учнівського самоврядування Світлогірського ліцею посіла І місце та нагороджена грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти й науки України. https://docs.google.com/document/d/1xGFVJ948shTHgiC88CF3x9_rFRg7CboP/edit
Учнівське самоврядування є важливим складником розвитку демократичних принципів у школі, що сприяє формуванню активних, відповідальних та свідомих громадян. Це дозволяє створити сприятливе середовище для розвитку молоді та підготовки її до самостійного життя у демократичному суспільстві.
По завершенню наради педагоги отримали доступ до кейсу матеріалів для планування та якісної організації виховного процесу.
https://drive.google.com/drive/folders/1f6AXzEhyVA9cxjjs82378YkL-h3YrqId?usp=sharing
Світлана Колкова, консультант Центру