A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти, культури, туризму, молоді та спорту Кобеляцької міської ради

Особистий простір вчителя –  пріоритетна умова трансформації освіти

Дата: 14.10.2024 11:43
Кількість переглядів: 56

Фото без описуОсвіта в Україні відрізняється від освіти за кордоном повагою до особистого простору людини та прагненням до раціонально спокійної організації усіх процесів. Але якщо зважати на український образ організації освітнього простору, то одним з них є  емоційна гойдалка. І не тільки зараз, коли триває війна, і не тільки у часи ковіду, а протягом досить великого проміжку часу. Інколи читаєш коментарі вчителів «Дайте спокійно попрацювати» – це прохання про неможливість далі існувати у цьому емоційно невиправданому вирі.

 

 Учителям важливо займатися улюбленими речами, виділяти час на відпочинок і те, що хочеться робити не для роботи. І цей час не для роботи потім буде важливим для учнів (для роботи). Тому що до школи прийде не тільки емоційно стійкий вчитель, а й збагачений новим неочікуваним самостійно обраним досвідом. Гарний вчитель, про якого усі так печуться, – цілісна особистість. І має бути час і для того, щоб побути з собою і не на гойдалці.

Коли йде війна, людина стає оголеним нервом, тому, можливо, саме зараз надважливо розмагнітити обов’язкове для вчителів і наблизитися до поважного ставлення до їхнього особистого простору, дати можливість, дати вибір. Консультантами Кобеляцького ЦПРПП узгоджено спільний план дій щодо впровадження проєкту «Розширення освітнього простору вчителя», який передбачає заходи щодо поважного ставлення до особистого простору педагогічних працівників, розширення їхнього освітнього простору. Одним із найулюбленіших видів відпочинку освітян Кобеляччини є мандрівки рідним краєм. Святкові осінні дні з нагоди професійного свята – Дня учителя – подарували  учасникам екскурсійного туру за програмою «Львівський калейдоскоп» позитивні емоції. А це так важливо, навіть у такі складні часи. Коли ми дивимося на світ позитивно та з оптимізмом, нам легше долати труднощі, навіть більше – ми можемо допомагати робити це іншим, зокрема здобувачам освіти. 

Почнімо зі збереження особистого простору вчителя – і тоді і гасло «Учителі важливі» буде не порожнім!

Пропонуємо переглянути відеосюжет мандрівки та надихнутися красою рідної України (автор  запису Олена Білаш, керівник гуртків Кобеляцького БДЮТ імені Миколи Андрійовича Касьяна)

https://drive.google.com/file/d/1VcTYANzTZR0v2HY0UWzOFTNn2pGipuRH/view?usp=sharing

                            Підготувала Світлана Левченко, директор Кобеляцького ЦПРПП


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень